A Hyundai csoport 21 milliárd dollárt fektet be az Egyesült Államokban
A Hyundai, Kia és Genesis autómárkákat egybefogó Hyundai Motor Group bejelentette, hogy jelentős, 21 milliárd dollár összértékű beruházást hajt végre az Egyesült Államokban 2025 és 2028 között.
Ez az elkötelezettség a Hyundai csoport stratégiai fókuszát tükrözi a gyártási kapacitások bővítésére, a jövő technológiáinak fejlesztésére és az energiainfrastruktúra fejlesztésére Amerikában. Ez a mostani amerikai beruházási terv a csoport 1986-os amerikai piacra lépése óta felépített, körülbelül 20,5 milliárd dolláros allokációjára épül. A bejelentésre Donald Trump amerikai elnök jelenlétében került sor és a koreai vállalatok közül a legnagyobb volumenű befektetési bejelentés Trump beiktatása óta.
„A Hyundai Motor Group elmélyíti együttműködését az Egyesült Államokkal, megerősítve közös elképzelésünket az amerikai ipari vezető szerepről” – mondta Eui-sun Chung, a Hyundai Motor Group elnöke. „A csoport befektetései és erőfeszítései tovább bővítik az Egyesült Államokban végzett tevékenységünket és bővítik amerikai munkaerőbázisunkat. Köszönjük amerikai partnereinknek, alkalmazottainknak és közösségeinknek. Büszkék vagyunk arra, hogy Önök mellett állhatunk és büszkék vagyunk arra, hogy együtt építhetjük a jövőt."
Habár Trump elnök korábban már kiállt különböző üzleti vezetők mellett, amikor bejelentette a globális vállalatok amerikai befektetési tervét, most először állt ki egy külföldi autóipari vállalat mellett. Trump kijelentette: „A Hyundai acélt fog gyártani az Egyesült Államokban és autókat fog gyártani az Egyesült Államokban, ennek eredményeként (az egyesült államokbeli termelésnek) nem kell vámokat fizetnie." A Hyundai Motor és a Kia hozzávetőleg 1,7 millió autót adott el tavaly az Egyesült Államokban. Hangsúlyozta, hogy vámpolitikája vezetett a Hyundai befektetési döntéséhez. „Ez a beruházás egyértelműen bizonyítja, hogy a vámok nagyon erősen működnek."
Gyártási kapacitásának megerősítése érdekében a Hyundai csoport összesen 9 milliárd dollárt fektet be, hogy az Egyesült Államokban 1,2 millió járműből álló éves gyártási kapacitást hozzon létre autóipari márkái, a Hyundai Motor, a Kia és a Genesis számára. Ezen túlmenően a csoport azt tervezi, hogy gyártási létesítményeinek fejlesztésébe is befektet, beleértve a Hyundai Motor Manufacturing Alabama és a Kia Autoland Georgia létesítményeit azért, hogy a kiváló minőségű autók szállítása terén tovább erősítse ügyfélközpontú megközelítését.
Összesen 6 milliárd dollárt különítenek el az autóipari alkatrészek – beleértve az elektromos járművek alapvető alkatrészeit, például az akkumulátorcsomagokat – lokalizációs arányának növelésére azért, hogy a csoport gyártólétesítményeinek bővítését követően egy autóklasztert alkossanak, valamint az erőteljes ellátási láncok biztosítása érdekében a csoport logisztikájának megerősítésére, illetve az acélgyártásba való befektetésekre az Egyesült Államokban.
A Hyundai Steel, a csoport acélipari leányvállalata egy Electric Arc Furnace (Elektromos Ívkemence – EAF) acélgyárat épít Louisiana államban, amely évente 2,7 millió tonna acél előállítására képes. Ez a létesítmény alacsony széndioxid-kibocsátással acéllemezeket fog gyártani az Egyesült Államok bőséges acélhulladék-készletének felhasználásával, azzal a céllal, hogy javítsa a Hyundai csoport agilitását és rugalmasságát a külső bizonytalanságokkal szemben.
A csoport 6 milliárd dollárt fektet be az innováció ösztönzésére és az egyesült államokbeli vállalatokkal kialakított stratégiai együttműködések kiterjesztésére olyan területeken, mint az autonóm vezetés, a robotika, a mesterséges intelligencia (AI) és a fejlett légi mobilitás (AAM). Ebbe beletartozik az együttműködés a Boston Dynamics vállalattal az Egyesült Államok robotikai komponenseinek ökoszisztémájának kiterjesztése és egy tömeggyártási rendszer létrehozása érdekében ugyanúgy, ahogy az NVIDIA-val együttműködés a jövőbeli mobilitást szolgáló AI-megoldások fejlesztésének felgyorsítása érdekében, beleértve az autonóm vezetést és a robotikát is.
A 6 milliárd dollár egy részét a Supernal, a csoport egyesült államokbeli AAM üzletágának leányvállalatánál a kutatás és fejlesztés előmozdítására fordítják, hogy 2028-ig kereskedelmi forgalomba hozzanak egy eVTOL repülő járművet. Az összegből jut a robotaxis üzletág a Waymo számára is a Hyundai Motorral kötött stratégiai együttműködés részeként, valamint autonóm vezetési szolgáltatások fejlesztésére az Aptiv vállalattal közösen.
A 6 milliárd dolláros kötelezettségvállalásának részeként a Hyundai csoport energetikai infrastrukturális projektekbe is befektet, hogy új üzleti lehetőségeket biztosítson és hozzájáruljon a fenntartható energiatermelés fejlesztéséhez, többek között: Stratégiai együttműködés a Hyundai Engineering & Construction Holtec International között a Kis Moduláris Reaktorok (SMR) technológiával kapcsolatban; Infrastruktúra létrehozása a megújuló energia felhasználásának támogatására; Befektetés az IONNA EV töltési szövetségébe az infrastruktúra bővítése érdekében. Ezekkel a befektetésekkel a csoport 2028-ig 14 ezer új, közvetlen teljes munkaidős állást hoz létre az Egyesült Államokban. A teljes gazdasági hatás várhatóan több mint 100 ezer közvetlen és közvetett munkalehetőséget generál majd a kapcsolódó iparágakban.
A csoport nemrégiben ünnepélyes keretek között hivatalosan is megnyitotta a Hyundai Motor Group Metaplant America vadonatúj gyártóüzemét az amerikai Georgia államban, ezzel befejezve Georgia történetének legnagyobb gazdaságfejlesztési projektjét, mindössze két és fél évvel a gyár alapkőletételét követően. A HMGMA jól példázza a HMG elkötelezettségét a gazdasági növekedés ösztönzése, a technológiai fejlődés előmozdítása és a fenntartható megoldások biztosítása iránt az Egyesült Államok piacán, országszerte több mint 570 ezer munkahely létrehozása vagy támogatása mellett.
Forrás: kianewscenter.com, businesskorea.co.kr