Hibridmodellel bővült a Hyundai Metaplant gyártási portfóliója
A Hyundai Motor Group legújabb, Georgiában található amerikai Metaplant üzeme eddig csak a tisztán elektromos IONIQ modelleket készített, ám mostantól a komplexum gyártási kínálata a Kia Sportage hibridváltozatával bővült.
A Kia megkezdte a Sportage Hybrid hobbiterepjáró gyártását az Egyesült Államokban azzal a céllal, hogy kielégítse a hibrid járművek iránti növekvő keresletet Észak-Amerikában. A Kia America ünnepséget tartott a modell sorozatgyártásának megkezdése alkalmából. Az eseményen olyan kulcsfontosságú személyiségek vettek részt, mint Heo Tae-yang, a Hyundai Motor Group Metaplant America ügyvezető alelnöke és vezérigazgatója, Yoon Seung-kyu, a Kia North America elnöke és a Kia America vezérigazgatója, valamint Brian Kemp, Georgia kormányzója.
„A Savannah-ban lévő Metaplant a második jelentős befektetésünk Georgiában és egyértelműen bizonyítja, hogy bízunk az állam jövőjében, mint autóipari nagyhatalom” – mondta Sean Yoon, a Kia North America és a Kia America elnök-vezérigazgatója. „Nagyon bízunk benne, hogy a Metaplant folytatni tudja azt az erős lendületet, amelyet a Sportage Hybrid a tavalyi frissítés óta elért és gyorsan az egyik legnagyobb volumenű modellünkké vált.”
A Sportage Hybrid az első Kia olyan típus és a csoport első olyan hibrid modellje, amelyet a HMGMA-ban vettek gyártásba. A gyár tavaly készült el a georgiai Ellabellben. Ez egyben a harmadik sorozatgyártásban lévő jármű is a létesítményben a Hyundai IONIQ 5 és az IONIQ 9 után. A HMGMA létesítményét úgy tervezték, hogy minimális módosításokkal integrálja a különféle hajtásláncokat és szerkezeti kapacitással rendelkezik akár 10 különböző Hyundai, Kia és Genesis járműmodell gyártásához.
Az első, HMGMA üzemben gyártott Sportage Hybrid modellt a csoport autonóm mobil robotja szállította el a szinpadra, amelyet arra terveztek, hogy emberi beavatkozás nélkül szállítson autóalkatrészeket a létesítményben. A vállalat szerint a robot kiemeli az üzem fejlett automatizálási képességeit. A Kia Georgia West Pointban működő gyártóüzemének és a HMGMA termelésének kombinálásával a Kia arra számít, hogy 2030-ra akár 550 ezer járműre is növelheti éves termelési kapacitását Georgiában.
A Kia tervei szerint bővíti a nyereséges szabadidőjármű-gyártását az Egyesült Államokban és felgyorsítja teljes termékpalettájának villamosítását. A Sportage Hybrid várhatóan erősíti a csoport hibrid törekvéseit a rendkívül fontos piacon, ahol a hibrid terepjárók az egyik leggyorsabban növekvő járműmodellé váltak, amit az üzemanyag-takarékos, alacsonyabb üzemeltetési költségeket és hosszútávú vezetési képességet kínáló járművek iránti erős fogyasztói kereslet is támogat.
A lépés összhangban van a Hyundai Motor Group azon erőfeszítéseivel is, hogy növelje a nyereséges járműértékesítést, mint eszközt a kihívásokkal teli kereskedelmi környezet átvészelésére, beleértve az importált járművekre kivetett 15 százalékos vámokat.
Ez a stratégia már eredményeket is hozott. Az idei év első negyedévében a csoport rekordot jelentő 430 720 jármű eladását könyvelte el az Egyesült Államokban, elsősorban a hibrid modellek iránti erős keresletnek köszönhetően. A Hyundai hibrid eladásai 55 százalékkal ugrottak meg az előző évhez képest, elérve az 55 416 darabot, míg a Kia 51 százalékos növekedést könyvelhetett el, 42 211 hibrid járművet értékesítve az adott időszakban.
Forrás: koreaherald.com, thekoreancarblog.com






